Opinie o Nas
Jak zaplanować oświetlenie w łazience?
Jak zaplanować oświetlenie w łazience?

Jeśli roztaczasz właśnie wizję remontu swojej łazienki lub projektujesz ją dla nowego, zapewne staniesz przed trudnym wyborem oświetlenia w jej wnętrzu. Oświetlenie w łazience jest bardzo ważne z wielu powodów. Większości z nas wydaje się, że spędzamy w tym pomieszczeniu bardzo mało czasu. Jednak jesteśmy w ogromnym błędzie - przeciętny człowiek na pielęgnację swojego ciała poświęca dwa lata swojego życia. Warto więc zadbać o to, aby spędzać ten czas w przyjemnym i komfortowym otoczeniu. Nie można też zapomnieć, że łazienka to inwestycja na lata.

Najczęstsze błędy w oświetleniu łazienki:

Podstawowym błędem dotyczącym oświetlenia łazienkowego jest to, że wiele osób decyduje się jedynie na jedno źródło światła – umieszczone na suficie. Takie rozmieszczenia światła jest przede wszystkim mało funkcjonalne.

Kolejnym błędem są źle dobrane oprawy - oświetlenie łazienkowe musi spełniać swoje techniczne funkcje. Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje wysoka wilgotność, a oświetlenie może mieć kontakt z wodą. Z tego powodu tak ważny jest wybór właściwych opraw.

Trzeba też pamiętać, że oświetlenie łazienkowe należy zaplanować odpowiednio wcześnie - dzięki temu będzie możliwe zastosowanie wielu ciekawych rozwiązań, a co za tym idzie łazienka stanie się bardziej funkcjonalna .

Co sprawdzi się najlepiej?

To czym powinieneś się kierować przy doborze odpowiedniego oświetlenia łazienki to jak najlepsze jej doświetlenie. Z pomocą w tej kwestii przychodzą kinkiety łazienkowe. Dobrym przykładem takich produktów są kinkiety łazienkowe brytyjskiej firmy Astro Lighting. W asortymencie znajdzie się zarówno produkty o stylistyce klasycznej jak i nowoczesnej pasujących do nietuzinkowych wnętrz. Wykonanie ich jest bardzo solidne. Nie idzie również przejść obojętnie koło designu brytyjskich lamp – zaprojektowane są one przez wybitnych twórców. Ich kształty i zdobienia uwzględniają wszystkie panujące trendy.

Najważniejsze – oświetlenie lustra

Najlepsze wykorzystanie kinkietów w łazience to umiejscowienie ich w okolic lustra. Strefa ta jest bardzo ważna w codziennym życiu. Najważniejszy jest kąt padania światła. Powinno ono padać na osobę przeglądającą się w lustrze i równomiernie oświetlać twarz, a co najważniejsze nie powinno ono zmieniać kolorytu skóry. Lampy powinny być rozmieszczone po obu stronach lustra - idealnie w tej roli sprawdzą się kinkiety z zamkniętymi kloszami. Ważne jest również ich rozmieszczenie, powinny się znajdować w odległości około 5-10 cm od jego ramy. Dobrym rozwiązaniem jest również zamieszczenie lampy nad lustrem.

W dobrym klimacie

Kinkiety w łazience mogą nie tylko służyć nam w codziennej higienie, lecz mogą nam dać o wiele większy komfort w trakcie relaksujących kąpieli. Takiego efektu nie uzyskasz używając jedynie oświetlenia ogólnego. Dlatego warto zainwestować w oświetlenie firmy Astro Lighting - o bardzo dobrej jakości , jak i również niepowtarzalnym wyglądzie, który będzie zachwycał nas jak i naszych gości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl